Stomatologia zachowawcza

Bez bólu i w miłej atmosferze

Stomatologia zachowawcza zajmuje się głównie leczeniem próchnicy oraz jej profilaktyką. W leczeniu ubytków próchnicowych najważniejsze jest to, aby nie czekać i nie odkładać decyzji na później. Z każdym dniem ubytki się powiększają, co prowadzi do znacznych zmian, którym wcześniej moglibyśmy zapobiec. Wzrastają też dolegliwości bólowe oraz dyskomfort. Nasza klinika oferuje Państwu najnowocześniejsze materiały do wypełniania ubytków próchnicowych.

Wypełnienia kompozytowe światłoutwardzalne

To wypełnienia, które imitują kolorystykę oraz odzwierciedlają naturalną budowę zęba przez co są bardzo estetyczne. Jest to materiał bardzo trwały oraz odporny na środowisko panujące w jamie ustnej.

Materiał kompozytowy stosujemy również do estetycznych rekonstrukcji ukruszonych zębów.

Inlay i Onlay

Jest to najnowocześniejsza metoda leczenia ubytków. Polega na umieszczaniu w zębie porcelanowego wkładu przygotowanego w naszym laboratorium protetycznym. Jest to odbudowa bardzo estetyczna o dużej odporności mechanicznej. Dzięki technologii CAD/CAM polegającej na komputerowym projektowaniu oraz wytwarzaniu prac protetycznych jest to najdokładniejsza odbudowa zęba z możliwych, która idealnie współgra z otoczeniem zęba.

Naszym głównym celem jest zadowolenie każdego pacjenta, dlatego podczas wizyty pomożemy wybrać odpowiednią metodę oraz sposób leczenia, a także zadbamy o Państwa komfort i miłą atmosferę.