Wybielanie zębów

Każdego dnia ciesz się pięknym uśmiechem

Białe zęby zwiększają atrakcyjność, zapewniają swobodę w kontaktach towarzyskich, a przede wszystkim zwiększają naszą pewność siebie.
Niestety, wiele czynników powoduje zmianę odcienia zębów. Istnieje ogromna ilość teorii i domowych sposobów na białe zęby, gdzie większość z nich jest szkodliwa i może trwale uszkodzić szkliwo. Dlatego warto poddać się profesjonalnemu zabiegowi wybielania, aby uniknąć uszkodzeń, rozczarowań i uzyskać zdrowy, naturalnie biały uśmiech. Nasi lekarze pomogą Państwu w wyborze odpowiedniej metody wybielania oraz szczegółowo omówią postępowanie po wykonanym zabiegu, aby efekt utrzymywał się jak najdłużej. Przed wybielaniem zaleca się wykonanie scalingu z piaskowaniem, który usunie kamień oraz osad nazębny.

Poniżej prezentujemy Państwu bezpieczne metody wybielania stosowane w naszych gabinetach:

Domowe wybielanie żelem NITE WHITE

Jest to metoda dla pacjentów, którzy cenią sobie wygodę, ponieważ żel stosuje się poza gabinetem. Podczas wizyty zostaje pobrany wycisk, który trafia do technika w celu wykonania nakładek wybielających. Trwa to od kilku do kilkunastu minut. Nakładki wraz z żelem stosuje się na noc przez okres około 2 tygodni w zależności od potrzeb. Pacjent zostaje dokładnie poinstruowany odnośnie stosowania żelu oraz postępowaniu po zakończeniu wybielania. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna i przynosi oczekiwane efekty.

Wybielanie gabinetowe lampą PHILIPS ZOOM

Metoda przeznaczona dla pacjentów oczekujących natychmiastowego efektu. Wybielanie przy pomocy lampy ZOOM wykonywane jest w gabinecie stomatologicznym podczas jednego zabiegu i trwa ok 1,5 godziny. Na zęby zostaje nałożony specjalny preparat w żelu, którego działanie zostaje wzmocnione światłem lampy. Pacjent zostaje dokładnie poinformowany o postępowaniu po zakończonym zabiegu.

Wybielanie wewnątrz-zębowe martwego zęba

Stosowane głównie w przypadku przebarwień przednich zębów, natomiast aby przeprowadzić wybielanie wewnątrz-zębowe ząb musi być prawidłowo przeleczony kanałowo. Pierwszą czynnością jaką wykonuje stomatolog, jest wymiana starego wypełnienia kanału na nowy, następnie do oczyszczonej komory zęba wprowadza się preparat wybielający, a ząb zostaje zamknięty tymczasowo na cementem. Po uzyskaniu oczekiwanego efektu (trwa to około kliku dni) tymczasowy cement zostaje usunięty, a ząb wypełniony na stałe.

Pamiętajcie, że mając białe zęby częściej i chętniej się uśmiechamy!