Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Oferta leczenia zębów kwalifikowanych do usunięcia.

W naszej klinice stomatologicznej oferujemy leczenie kanałowe pod mikroskopem zębów, kwalifikowanych wcześniej do usunięcia. Nawet sam korzeń może stanowić filar do dalszej odbudowy protetycznej.

Endodoncja zajmuje się leczeniem zębów z wyjątkowo głębokimi ubytkami próchniczymi, sięgającymi aż do korzenia, a także po złamaniu zęba oraz w przypadku martwicy miazgi.

Leczenie endodontyczne polega na usunięciu z kanałów korzeniowych bakterii oraz martwej tkanki, a następnie na ich precyzyjnym wypełnieniu. Każdy zabieg zakończony jest RTG. Podczas skomplikowanego leczenia może zdarzyć się, że potrzebne będzie wykonanie kilku zdjęć rentgenowskich w celu dokładnego oczyszczenia i wypełnienia kanału. Nasza klinika dysponuje rentgenem cyfrowym, którego promieniowanie jest ograniczone do minimum.

W chwili obecnej, dzięki zastosowaniom technologicznym i możliwości użycia specjalnego mikroskopu, leczenie endodontyczne przebiega zazwyczaj bezboleśnie. Czas wykonywanego zabiegu uległ natomiast znacznemu skróceniu.

W naszej klinice dentystycznej korzystamy z endometru, który pozwala na dokonanie pomiaru długości kanału korzeniowego. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie ilości wykonywanych zdjęć rentgenowskich przed rozpoczęciem przeprowadzania zabiegów, gdyż w ich trakcie pomiary można wykonywać wielokrotnie. Mierzenie długości kanału przy użyciu endometru nie sprawia dyskomfortu i jest dobrze tolerowane przez Pacjentów w przeciwieństwie do dawnych metod polegających na kłuciu po przejściu poza koniec kanału i sprawdzaniu reakcji Pacjenta.

Często zdarza się, że korzeń posiada bardzo skomplikowaną budowę, jest zakrzywiony i znacznie rozgałęziony. W takich przypadkach korzystamy z mikroskopu Carl Zeiss, który powiększa i oświetla pole pracy, co ułatwia cały proces. Mikroskopy endodontyczne ułatwiają stomatologowi dokładne obejrzenie wnętrza komory zębowej i ocenę długości kanału oraz jego kształtu. Umożliwiają one wizualizację korzeni i ich przewężeń, a także wszelkich perforacji. Pozwala to na uniknięcie błędów podczas wykonywania procedury i ominięcie ewentualnych przeszkód oraz zlokalizowanie wszystkich uszkodzeń.

Zabieg polega na otwarciu zęba przez stomatologa tak by kanały były odpowiednio wyeksponowane, a dostęp do nich, przy pomocy umieszczonego nad głową Pacjenta mikroskopu, był możliwie jak najbardziej ułatwiony.

Dzięki wykorzystaniu mikroskopu endodontycznego jesteśmy w stanie oczyścić komorę zębową ze wszystkich drobnoustrojów i martwej tkanki, co sprawia, że leczenie kanałowe przynosi zamierzony efekt, a ząb nie zaczyna boleć po jego zakończeniu. W związku z tym nie ma konieczności narażania Pacjenta na zabiegi poprawkowe z użyciem mikroskopu i urządzenia ultradźwiękowego.

Leczenie zębów pod mikroskopem jest metodą stosowaną od niedawna. Jest to technika, umożliwiająca wykrycie struktur, których nie można było zlokalizować zanim zaczęto stosować to urządzenia. Dzięki niej Pacjent nie musi już obawiać się ogromnego bólu podczas zabiegu.