Rentgen zębów

Pracownia radiologiczna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do godz. 20:00.

Diagnostyka jest jednym z najważniejszych elementów w stomatologii. Pozwala na prawidłowe rozpoznanie, dalsze rozplanowanie leczenia oraz zakwalifikowanie Pacjenta do zabiegu. Jednym z elementów diagnostyki dentystycznej jest rentgen zębów.

Wskazaniem do wykonania tego badania są między innymi dolegliwości bólowe lub przebarwienia korony. Rentgen zębów przeprowadza się także, gdy konieczna jest ocena stanu miejsca przygotowywanego do zabiegów stomatologicznych.

W naszej pracowni radiologicznej w Bydgoszczy mogą Państwo wykonać:

 • Zdjęcie pantomograficzne - zdjęcie rentgenowskie twarzoczaszki, RTG
  panoramiczne zębów, panorama wykorzystywane jest w stomatologii oraz
  chirurgii szczękowo-twarzowej za pomocą urządzenia zwanego
  pantomografem. Otrzymujemy zdjęcie warstw twarzoczaszki, na którym
  widoczne są zęby, tkanki je otaczające, w tym kości.
 • Tomografię CBCT (z ang. Cone-Beam Computed Tomography)- omografia wiązki
  stożkowej,tomografia stożkowa to badanie diagnostyczne stosowane w
  planowaniu leczenia endodontycznego, protetycznego, ortodontycznego oraz
  implantologicznego. Jest pomocna przed zabiegami chirurgicznymi w
  obrębie twarzoczaszki.

 

Pracownia wyposażona jest w najwyższej jakości sprzęt do wykonywania cyfrowych zdjęć rentgenowskich - tomograf stożkowy KODAK 9500 oraz aparat pantomograficzny z przystawką cefalometryczną KODAK 800C.
Każdy z naszych gabinetów dysponuje aparatami do wykonywania cyfrowych zdjęć wewnątrz-ustnych (radiowizjografia KODAK 2200), zapewniając stałą kontrolę pacjenta podczas wizyt.

Dlaczego cyfrowy system odczytu zdjęć?

Ponieważ pozwala na natychmiastowe otrzymanie wyniku. Dodatkowo takie badanie można „obrobić” na ekranie komputera w celu zaplanowania zabiegu jeszcze przed jego rozpoczęciem. Najważniejszy jednak jest fakt, iż dzięki cyfrowym urządzeniom stosowanym w naszej klinice, ekspozycja pacjenta na promieniowanie podczas badania RTG jest praktycznie pomijalna. Pozwala to na przeprowadzanie częstszej i bezpiecznej diagnostyki.

Do Państwa dyspozycji oddajemy profesjonalny sprzęt i wykwalifikowaną kadrę z wieloletnim doświadczeniem w swojej dziedzinie. Zapewniamy również krótki czas oczekiwania na wynik. W naszej klinice mogą Państwo liczyć na miłą, uprzejmą i rzetelną obsługę.
Serdecznie zapraszamy do naszej pracowni radiologicznej już dziś!