Laboratorium protetyczne

Naszym priorytetem jest najwyższy poziom świadczonych usług, dlatego staramy się aby w naszej klinice niczego Państwu nie zabrakło.

Od roku 2015 prężną pracę rozpoczęło nasze własne laboratorium protetyczne. Do naszego zespołu dołączyli również doświadczeni i wyspecjalizowani technicy dentystyczni. Laboratorium wyposażone jest w sprzęty najnowszej generacji – piec do syntetyzacji Zirkonofen 600, frezarka SIRONA MC X5 oraz system CEREC IN LAB. To wszystko po to, aby sprostać Państwa oczekiwaniom w osiągnięciu wymarzonego uśmiechu. Korzystamy również z najlepszych materiałów dostępnych w branży.

Dzięki systemowi odbudowy protetycznej CEREC jesteśmy w stanie odbudować ubytki w uzębieniu oraz stworzyć ich nowy wygląd, wykorzystując inlaye, onlaye, korony, mosty oraz licówki. Jest to metoda szczególnie polecana pacjentom ceniącym dokładność, precyzję, trwałość oraz szybkość wykonania.

Zaawansowana technologia CEREC pozwala nam wykonać obudowę protetyczną nawet w ciągu jednego dnia co następuje w 3 krokach:

  1. Skanowanie – podczas wizyty stomatologicznej lekarz przy pomocy nowoczesnej kamery wewnątrz-ustnej wykonuje skanowanie w celu opracowania wirtualnego wycisku
  2. Projektowanie – pobrany obraz zostaje zarejestrowany przez oprogramowanie systemu CEREC. Kolejnym krokiem jest projektowanie wirtualnej odbudowy 3D.
  3. Frezowanie – zaprojektowana odbudowa zostaje obrobiona w frezarce przy pomocy diamentowych wierteł z silnym chłodzeniem wodnym.

Cyfrowa precyzja

Odbudowy przy pomocy systemu CEREC są znacznie bardziej precyzyjne, estetyczne oraz trwalsze. Doskonale odzwierciedlają naturalną budowę zęba oraz idealnie współgrają z jego otoczeniem. Jest to najlepsza i najdoskonalsza metoda z możliwych.

W naszym laboratorium pracujemy tylko na najlepszych materiałach, dzięki czemu oferujemy Państwu:

  • odbudowy inlay, onlay, overlay,
  • korony (z bloczków Emax i Vita- ceramika szklana oraz Vita Enamic-kompozyt),
  • korony i mosty pełnokonturowe z tlenku cyrkonu oraz podbudowy z tlenku cyrkonu pod napalanie ceramiki Noritake.

W odbudowach protetycznych najważniejsza jest trwałość materiału, precyzja wykonania oraz naturalny wygląd. Mogą być Państwo pewni, że planując leczenie w naszej klinice wszystkie te warunki zostaną spełnione, a na Państwa twarzy znów zawita piękny uśmiech.