Implanty zębów

Braki w uśmiechu to zarówno problem estetyczny jak i zdrowotny. Ich skutkiem może być przeciążenie, przemieszczanie i wysuwanie pozostałych zębów oraz problemy ze strony układu pokarmowego. Implantologia to dziedzina wiodąca kliniki Alfa-Med. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych lekarzy jesteśmy w stanie przywrócić dawny uśmiech. Stomatolodzy mają do dyspozycji najnowocześniejsze zaplecze technologiczne oraz medyczne, które znacznie podnosi sukces zabiegów oraz ich bezpieczeństwo.

Wszczepienie implantu jest najnowocześniejszą, najtrwalszą i najdoskonalszą metodą z możliwych, polegającą na uzupełnieniu ubytków bez konieczności szlifowania zdrowych zębów. Wykonany z tytanu, który jest materiałem bardzo dobrze tolerowanym przez nasz organizm. Implanty zębów podczas zabiegu zostają umieszczone w miejscu po ubytku, pełniąc rolę nowego korzenia, stanowi on fundament do dalszej odbudowy protetycznej (korona, most lub proteza). Ilość wszczepionych wkrętów nie musi równać się ilości utraconych zębów, to lekarz podczas konsultacji określa niezbędną ich liczbę pozwalającą na korzystanie z tych rozwiązań bez powikłań.

Pierwszym etapem jest odbycie konsultacji podczas ,której lekarz kwalifikuje do zabiegu oraz przedstawia szczegółowy plan leczenia. Do odbycia konsultacji niezbędne jest zdjęcie pantomograficzne, a przy bardziej skomplikowanych zabiegach tomografia komputerowa, które pozwolą na precyzyjną i prawidłowo postawioną diagnozę. Zdjęcie pantomograficzne oraz tomografię mogą Państwo wykonać w naszej pracowni radiologicznej. Posiadamy cyfrowy tomograf stożkowy Kodak 9500 oraz aparat pantomograficzny z przystawką cefalometryczną Kodak 8000C, które zapewniają planowanie implantologiczne na najwyższym poziomie. Technologia ta, w połączeniu z najnowocześniejszym wyposażeniem sali zabiegowej i bloku operacyjnego, znacznie podnosi jakość pracy lekarza, co przekłada się na doskonałe efekty, które zadowalają naszych pacjentów.

Kolejny etap, to zabieg czyli umiejscowienie tytanowego wkrętu w kości oraz założenie tymczasowej odbudowy maskującej ubytki. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i nie jest bolesny. Czas wygojenia implantów osadzonych w żuchwie, to około 3 miesiące. Natomiast w przypadku umiejscowienia wkrętu w szczęce - około 6 miesięcy. Jest to czas, w którym kość "zrasta" się z tytanowym „korzeniem”.

Trzecim etapem jest założenie śrub gojących na okres 2 tygodni w celu ukształtowania dziąsła.

Czwartym i ostatnim etapem jest przygotowanie pracy protetycznej na implantach.

Przy pomocy implantów istnieje możliwość:

  • odbudowy pojedynczego zęba,
  • odbudowy wielu zębów,
  • odbudowy wszystkich zębów- za pomocą protezy umocowanej na stałe,
  • odbudowy wszystkich zębów- za pomocą protezy ruchomej umocowanej na zatrzaskach.

Implantacja nie jest metodą szybką, ale jest najdoskonalszą i najtrwalszą metodą z możliwych.

W naszej klinice korzystamy z światowego systemu implantologicznego firmy ALPHA BIO TEC:

Jeśli mają Państwo dylemat, czy odbyć zabieg w Bydgoszczy, to w naszej klinice możecie zasięgnąć wszelkich informacji, które rozwieją dotychczasowe wątpliwości. Jakiekolwiek zapytania w tej kwestii, prosimy kierować na adres mailowy

implanty@alfa-med.pl lub o kontakt telefoniczny pod numerem +48 52 341 56 03.