Blok operacyjny

Nasza klinika dysponuje blokiem operacyjnym służącym do przeprowadzania zabiegów chirurgicznych. Jest to wydzielona część kliniki, gdzie występuje możliwie największa izolacja od źródeł infekcji, zbliżonych do aseptyki.

Podczas całego zabiegu nad pacjentem czuwa lekarz anestezjolog, pielęgniarka anestezjologiczna, nasi specjaliści oraz personel medyczny. Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo, zdrowie i zadowolenie każdego pacjenta, jego komfort przed, w trakcie i po zabiegu.
Posiadamy najwyższej klasy urządzenia takie jak - aparat do znieczuleń Draeger Julian Plus oraz kolumny anestezjologiczne firmy Dreager Medical, pozwalające na bezpieczne znieczulenie. Blok wyposażony jest także w elektrycznie sterowany stół operacyjny, dzięki któremu zmiana pozycji pacjenta jest łatwa i mało inwazyjna. Pole operacyjne dokładnie oświetlają najwyższej klasy lampy operacyjne.

Dodatkowo posiadamy:

  • specjalistyczny zestaw narzędzi chirurgicznych;
  • ssaki, aparaty do odsysania płynów;
  • nóż elektryczny.

Dysponujemy systemem nawiewów laminarnych służących do utrzymywania sterylnej czystości powietrza. Umożliwia on ograniczenie do minimum ilości drobnoustrojów w strumieniu powietrza wielokrotnie wymienianym w ciągu godziny, w trakcie trwania operacji. Drobnoustroje wraz z pyłami zatrzymywane są przez specjalne filtry HEPA, które równocześnie minimalizują możliwość zanieczyszczeń pochodzących z otoczenia pola operacyjnego.

Cały budynek kliniki został zabezpieczony w niezależny system zasilania.

Oferujemy również wynajem bloku operacyjnego w systemie godzinowym. W sprawie szerszych informacji zapraszamy do kontaktu marketing@alfa-med.pl