Uzupełnienia protetyczne – jakie wybrać?

Utrata zęba – zarówno w wyniku rozmaitych dolegliwości i zmian chorobowych, jak i niefortunnych wypadków oraz mechanicznych uszkodzeń — nie należy do komfortowych sytuacji, Współczesna stomatologia oferuje jednak kilka skutecznych sposobów na wypełnienie nowo powstałych braków w uzębieniu. Zakres zabiegów wykonywanych przez nasz gabinet dentystyczny obejmuje różnego rodzaju uzupełnienia protetyczne — to, które okażą się najbardziej korzystnym wyborem w kontekście danego przypadku, zależy przede wszystkim od skali ubytku, kondycji uzębienia oraz osobistych preferencji.

Jak wybrać odpowiednie uzupełnienia protetyczne?

Jednym z najczęściej wybieranych sposobów na uzupełnienie braków w uzębieniu są korony oraz mosty protetyczne. Te pierwsze stanowią rodzaj trwałej nakładki na ząb lub implant, która pozwala na wypełnienie braków oraz uzyskanie pożądanego kształtu i odcienia. Mosty to z kolei – w uproszczeniu – kilka połączonych ze sobą koron, umocowanych na specjalnie spiłowanych zębach, bezpośrednio sąsiadujących z ubytkiem.

W naszym gabinecie dentystycznym wykonujemy przede wszystkim uzupełnienia cyrkonowe. Cyrkon jest materiałem, którego właściwości w dużej mierze odpowiadają wymaganiom tej dziedziny stomatologii. Niezwykle korzystne parametry wytrzymałości i odporności na ścieranie, duża biokompatybilność oraz stosunkowo niska podatność na odkładanie płytki bakteryjnej to niektóre z czynników, które decydują o rosnącej popularności tego typu materiału.

Podstawą dla przygotowania odpowiednich koron lub mostów jest natomiast skan komputerowy 3D, wykonywany podczas konsultacji w naszym gabinecie dentystycznym. Nieustannie dążymy udoskonalenia systemu opracowywania uzupełnień protetycznych, o czym świadczy nowoczesne zaplecze technologiczne – między innymi URZĄDZENIE CEREC INLAB.

Korony, mosty oraz inne sposoby na zdrowy i kompletny uśmiech

Pełen zakres zabiegów i usług dentystycznych, wykonywanych przez nasz gabinet, dostępny jest w odpowiednich sekcjach naszej strony internetowej.